Lucca Hakkında

Lucca'ya Hoşgeldiniz

Lucca, İstanbul – Bebek’te yiyecek, içecek, atmosferi ve eğlenceli tarzıyla, şehrin en tanınmış mekanlarından, modern bir restaurant / bar’dır.

Açıldığı 2004 yılından itibaren Akdeniz ve dünya ağırlıklı kendine özgü mutfağı, yaratıcı ve trend oluşturan kokteylleri, eğlenceli haftasonları ve geceleri, brunchları ile tanınır. Yaratıcı mutfağı, renkli tabakları, kokteyl ve sarap menüsü, hareketli ortamı ile bilinen Lucca; geç saatlerde ünlü DJ‘lerin müzik yaptığı hareketli saatlere ev sahipliği yapar.

Kahvaltıdan geç saate, tüm güne hitap eden geniş bir menüye sahip Lucca, kahvalti Bowl’ları, Enginar Ezmesi, Taco’lari, Ördek Roll, Sushi tabakları , Ördek Pappardelle , Limonlu Levrek gibi Asya, Akdeniz ağırlıklı imza yemeklere sahiptir. Yetenekli mixolojistleri ve yaratıcı kokteylleri ile uzun yıllardır İstanbul’un en başarılı kokteyl menülerinden birine sahiptir.. Lucca klasik imza kokteylleri arasında; Satsuma Votka, Chili Loco, Plasebo ve Brazilian Cooler’i sayabiliriz.

Lucca, 2004 yılında kurucusu ve sahibi Cem Mirap tarafindan kurulmuştur. Mirap restaurant Grubun bir üyesidir. İstanbul’un önemli bir değeri olan Lucca, modern kozmopolit insanların vazgeçilmez buluşma noktası olarak hep popülerdir. Yurtdışında İstanbul denilince en tavsiye edilen mekanlar arasında bulunan Lucca, İstanbul’a gelen veya gelmeyi planlayan herkesin listesinde de ilk sıralarda yer alır.

Özgünlüğünden taviz vermeden hep günü yakalayan, eskimeden klasikleşen Lucca…

Çok sayıda uluslararası seçkin yayın tarafından da işaret edilen Lucca.

 Dünyanın en önemli tasarım ve yaşam dergisi Wallpaper tarafından “Bebek’teki hareketliliği başlatan, kendi kulvarının / alanının tartışmasız lideri”.. Dünyanın en çok okunan dergisi Condé Nast Traveller tarafından İstanbul’un hip restoranı”..  Uluslararası alanda ekonominin en güçlü yayınlarından Financial Times tarafından da “İstanbulun en önemli 10 mekanı” listesinde gösterilen Lucca; birçok uluslararası yayında yer almasının yanı sıra Timeout İstanbul’un verdiği “2005 yılı En İyi Café-Brasserie” ve “2006 yılı En İyi Bar” ödüllerinin de sahibidir.

Lucca Hakkında
Lucca Hakkında

Working Hours

Monday
12:00 – 02:00
Tuesday - Sunday
10:00 – 02:00

Contact Us

Let us know if you have any questions!

Social Media

    Lucca Twitter