Lucca, İstanbul – Bebek’te yiyecek, içecek, atmosferi ve eğlenceli tarzıyla, modern bir restaurant / bar‘dır.

 

MenüRezervasyon

Lucca Style

Modern, Kozmopolit & Hip…

Dünyanın en önemli tasarım ve yaşam dergisi Wallpaper tarafından “Bebek’teki hareketliliği başlatan, kendi kulvarının / alanının tartışmasız lideri”.. Dünyanın en çok okunan dergisi Condé Nast Traveller tarafından İstanbul’un hip restoranı”..  Uluslararası alanda ekonominin en güçlü yayınlarından Financial Times tarafından’da “İstanbulun en önemli 10 mekanı” listesinde gösterilen Lucca; birçok uluslararası yayında yer almasının yanı sıra Timeout İstanbul’un verdiği “2005 yılı En İyi Café-Brasserie” ve “2006 yılı En İyi Bar” ödüllerinin de sahibidir.

Lucca Style DJ Bebek İstanbul

Gündüz & Gece

Lucca bütün gün hareketliliği ile tanınır. Kahvaltıdan geç saate, tüm güne hitap eden geniş bir menüye sahip yaratıcı mutfağı, renkli tabakları, kokteyl ve kapsamlı şarap menüsü, hareketli ortamı ile bilinen Lucca; yemek saaatlerinden sonra gec saatlerde ünlü DJ‘lerin müzik yaptığı hareketli bar saatlerine ev sahipliği yapar. Haftasonları İstanbul’un top DJ’lerini müzik yaparken duyabilirsiniz.

Daima Lucca…

Açıldığı 2004 yılından itibaren Akdeniz ve dünya ağırlıklı kendine özgü mutfağı, yaratıcı ve trend oluşturan kokteylleri, eğlenceli hafta sonları ve geceleri, brunchları ile tanınır. Kozmopolit İstanbulluların vazgeçilmez buluşma noktası olarak hep popülerdir. Yurtdışında İstanbul denilince en tavsiye edilen mekanlar arasında bulunur.

Kahvaltıdan geç saate, tüm güne hitap eden geniş bir menüye sahip Lucca, Kahvaltı Kaseleri, Taco’ları, Sushi tabakları, Ördek Pappardelle, Limonlu Levrek gibi Asya, Akdeniz ağırlıklı imza yemekleri ile bilinir. Yetenekli mixolojistleri ve yaratıcı kokteylleri ile uzun yıllardır İstanbul’un en başarılı kokteyl menülerinden birine sahiptir. Lucca klasik imza kokteylleri arasında; Satsuma Votka, Chili Loco, Plasebo ve Brazilian Cooler’i sayabiliriz.

Lucca Style - Koktely

Lychee Martini

Hem görüntüsü hem de tadıyla Lucca tarzını yaşatan Lychee Martini, egzotik tada sahip Lychee meyvesinin benzersiz tadı ve rengiyle Lucca’nın sevilen kokteylleri arasında bulunur. 

Cosmopolitan

Kokteyl severlerin çok iyi bildiği ve her mevsim tercih edilen Cosmopolitan; votka, limon ve kızılcık suyla muhteşem görüntüsü ile Lucca severlerin elinden düşmeyen kokteyller arasında.

Satsuma Vodka

Bir Lucca klasiği Satsuma Votka… Lucca’nın açılışından bu yana en sevilen ve vazgeçilemeyen kokteyl oldu. Bodrum’dan özel olarak getirtilen taze ve hafif ekşi satsumalar, her mevsim taze bir şekilde sunuluyor.

Limonlu Levrek

Güney İtalya mutfağının eski bir formülü olan Limonlu Levrek, Lucca’nın en klasik imza yemekleri arasında… 2005 yılında o dönemdeki İtalyan şefimiz Luigi Fracella tarafından Lucca menüsüne girdi.

Enginar Ezmesi

İlk olarak 2010 yılında Lucca’nın menüsüne giren Enginar Ezmesi aslında farklı bir humus reçetesi geliştirme fikrinden yola çıkarak oluştu. O dönemdeki danışman şefimiz Willy Moya ile efsanevi Enginar Ezmesi ortaya çıktı.

Mini Tuna Burger

Lucca’nın mini burger serisine farklı bir lezzet olarak eklenen Tuna Burger, Asya soslu aroması ile gastro-pub konseptine uygun geliştirdiğimiz çok sofistike bir lezzet. Dönem dönem süpriz bir lezzet olarak güncelleniyor…

Basında Lucca…

“Lucca ve haz duygusu”

Ben Lucca’yı takdir edenler sınıfındayım. Ortam keyifli, kokteyller güzel, servis iyi. Yemekler bayağı iyi ve eğlenceli. Mönü oldukça eklektik.

Vedat Milor, Hürriyet

“Bebek’in kült köşelerinden”

Lezzetli kokteylleri, ünlü DJ’leri ve sadık kitlesiyle yıllara meydan okuyan Lucca, ellerinde içkileri, sokağa taşan müşterileriyle Bebek’in kült köşelerinden.

Zeynep Seren İlkan, Vogue

“Yeni sürüm Lucca”

Lucca, mükemmel konum ve güzel koktelyler kadar mutfak cephesinde de iddiasını konuşturan bir yer oldu hep

Tuğçe Kayar,  L’Officiel

Working Hours

Monday
12:00 – 02:00
Tuesday - Sunday
10:00 – 02:00

Contact Us

Let us know if you have any questions!

Social Media

    Lucca Twitter