Tavuk yakitori, şiş üzerinde servis edilen kolay bir Japon ızgara tarifidir. Et, sıcak bir barbekü ızgarasında pişerken tuzlu-tatlı bir sosla kaplanır. Birkaç ekstra tarafla servis edilen bir kalabalık veya akşam yemeği için hızlı bir meze. Lucca Menü içerisinde en çok tutan lezzetlerden de biri.

Japon usulü tavuk yakitori, şiş üzerinde servis edilen kolay bir Japon ızgara tarifidir. Et, sıcak bir barbekü ızgarasında pişerken lezzetli bir tatlı sosla kaplanır.

Tavuk Yakitori

Tavuk Yakitori Nasıl Hazırlanır?

Tavuk Yakitori, hafta içi akşam yemeği planlarınıza Asya esintili bir hava katacak. Bu tarifi hızlı ve lezzetli hale getirmek için sos ve tavuğu ızgara tekniği, pişirme süresini kısaltırken lezzeti artırmaya yardımcı olur.

Tavuk Seçimi

Yakitori tarifinde tavuk butları kullanılmıştır çünkü koyu renkli et ve eklenen yağ, tavuğu ızgarada pişerken nemli ve yumuşak tutar.

Mısır nişastası koyulaştırıcı bir maddedir ve pişirmeden önce sıcak olmayan sıvı ile karıştırılmalıdır, böylece sosta dağılabilir. Beyaz toz kalmayana kadar çırptığınızdan emin olun. Mısır nişastası suyu emecek ve su kaynama noktasına ulaştığında şişecektir. Nişasta granüllerinin ayrı kalması ve maksimum koyulaştırma gücü için tamamen genişlemesi için sos pişirilirken sürekli çırptığınızdan emin olun.

Tavuğu Hazırlama

Sosu tavuk şişlerinin yüzeyinde demlemek için teyelleme yöntemini kullanın. Uzun süre marine etmeye gerek yok. Tavuk, lezzet ve renk geliştirmek için önce birkaç dakika ızgara edilir.

Daha sonra yakitori sosu tavuğun her iki tarafına birkaç kez sürülür ve sosun yüzeye yapışması için birkaç dakika pişmeye bırakılır. Sosun içindeki şekerden piştiği için karamelize olacaktır.

Izgara tavuk şişini ahşap bir kasede Japon yakitori sosuna batırın. 

Japon Usulü tavuk sosu, bu tavuk yemeğinin yıldızı olacaktır.

Tavuk Yakitori İle Ne Yenir?

Mütevazı görüşümüze göre tavuk yakitori için ideal yan seçim , hafif ve ferahlatıcı yeşil yapraklı bir salatadır . Daha güçlü bir şey istiyorsanız, o zaman beyaz pirinci tercih edebilirsiniz .

 

İlginizi çekebilecek diğer tarifler:

 

Loading...