Yeni Dönemde Yeni Lucca – Müge Akgün – Hürriyet

Yeni Dönemde Yeni Lucca

Müge Akgün

Lucca Style, Bebek İstanbul - Hürriyet

Salgın yaşam biçimlerimizi değiştirdi ve değiştirmeye de devam ediyor. Birçok sektörde olduğu gibi ağır darbe yiyen restoran sektöründe de işletmeciler yeni modeller yaratıcı çözümler aramaya başladı.

Bunlardan biri de Türkiye’nin önde gelen işletmecilerinden, Lucca’nın kurucusu Cem Mirap. Hafta içinde buluştuk, hem değişim sürecine giren Lucca’yı hem de yeni projelerini anlattı.

16 yıl önce Bebek’te bir semt restoranı, bir buluşma noktası olarak yola koyulan Lucca, yıllar içinde hem müdavimlerini yarattı hem de İstanbul’un cazibe merkezi mekanlarından birine dönüştü.

Yakında ise dekorasyonundan mutfağına kökten bir yenilenmeyle karşımıza çıkacak.

Lucca bundan böyle yeni kurallara uyum çerçevesinde randevuyla sınırlı sayıda müşteri kabul edecek, kalabalıklar sokağa taşmayacak.

İlk açıldığı dönemdeki gibi yemeği ile ön planda olan, sade, şık ve lüks bir restorana dönüşecek…

L’express by Lucca

Cem Mirap’ı asıl heyecanlandıran projesi ise neredeyse altı aydır üzerinde çalıştığı ‘L’express by Lucca’.
Paket servisi için yine Bebek’te Lucca’ya birkaç yüz metre uzaklıkta son derece modern yeni bir mutfak ve ekip kurulmuş.

Mutfak ekibi Tuncay Uçar koordinasyonunda çalışıyor.
Lucca’nın teriyaki soslu bonfile gibi sevilen yemekleri, mini burgerleri ve atıştırmalıkları ile tüm garnitürler paket servise uygun hale getirilmiş.

İster bir kişilik ister ev partileri ya da arkadaş buluşmaları için büyük tabak siparişleri verilebilecekmiş.

Paket servisi bu hafta sonu başlıyor ama mutfağı ilk denetleyen ve yemekleri tadan kişi olma şansına eriştim. Domatesli, burratalı pizetta, ördekli başta olmak üzere taco ve suşi çeşitleri ve saşimiler en az Lucca’dakiler kadar lezzetliydi.

Ancak benim gibi uzaklarda oturanların paket servis şansı yok. L’express’in tatları şimdilik Etiler, Levent, sahil şeridi, Beşiktaş, Sarıyer ve Şişli’nin yakın bölgelerinden yeni bir paket servisi uygulaması olan Fuudy (www.fuudy.co) ile sadece online sipariş verilebiliyor. Fuudy’nin hikayesi ise aşağıda…

Lüks Paket Servisi

Cem Mirap, uzun süredir aklında olan bir projeyi de tüm restoranların kapalı olduğu dönemde tam vakti diyerek hızlandırmış.

Teknoloji ve e-ticaret alanının en deneyimli isimlerinden İlker Baydar ile birlikte sektörün gelecekte içine düşeceği krize ve yeme-içme severlerin değişen yaşam koşullarına uygun olacağını düşündükleri bir bir çözüm üretmişler.

Fuudy, İstanbul’un önde gelen, gastronomik çıtası yüksek restoranlarının üye olduğu, “fine dine” /”lüks paket servisi” sunan bir platform.

Yeme-içme severler sevdikleri ya da daha önce gitmeyip de denemek istedikleri bir restorandan Apple Store ya da Android’den “Fuudy” aplikasyonunu yükledikten sonra sipariş verebilecek.

Şimdilik 25’e yakın restoran sisteme dahil olmuş. Bu arada restoranların neredeyse tümü de Hürriyet-Karaca işbirliğiyle hazırladığımız İncili Gastronomi Rehberi’nde yer alıyor. Zaman içinde üye restoranların sayısının çok artacağını düşünüyorum…

Müge Akgün, Hürriyet

 

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılar:

Loading...