Grilled Meatball Tarifi yapımı kolay, ızgarada. Geleneksel teknik, inanılmaz derecede hassas, İtalyan aroması ve parmesan peyniri ile doldurulmuş bu köfteler daha sonra karamelize barbekü ızgarasında mükemmellik için ızgarada pişirilir!

Ağızda eriyen bu köfteler, bir köftede olması gereken her şeyi barındırıyor. Eşit miktarda kıyma ile yapılan İtalyan otları ve peyniri, sarımsak ve hafif ve havadar panko ekmek kırıntıları ile bir araya getirilerek içi yumuşak ve mükemmel bir yiyecektir.

İtalyan usulü köfte, sadece birkaç adımda yapabileceğiniz hızlı ve çok pratik bir tariftir. Köfteyi herkes sever ve ızgarada  pişirmek hem eğlenceli hem de iştah açıcı olacaktır. Arkadaşlarınızla yapacağınız akşam yemeklerinde mükemmel bir seçimdir.

Izgarada Ev Yapımı İtalyan Usulü Köfte (Grilled Meatball) Nasıl Yapılır?

Ekmek kırıntılarını süte batırarak başlayın.

Büyük bir kapta, galeta unu karışımını kıyma, soğan, yumurta, Parmesan peyniri, maydanoz sarımsak, fesleğen, tuz, karabiber, kırmızı biber ve kekik ekleyin.

Ardından, köfte karışımını buzdolabında yaklaşık bir saat soğumaya bırakın. Bu, topların bir arada kalmasına yardımcı olur ve tatların gerçekten bir araya gelmesini sağlar.

 

İtalyan Usulü Köfteler Önceden Yapılabilir mi?

Evet. Köfte karışımı (Grilled Meatball), pişirmeden 24 saat öncesine kadar yapılabilir ve buzdolabında saklanabilir.

Islak ellerle 18 top haline getirin. Bu, ortalama köfteden biraz daha büyük bir köfte oluşmasına neden oldu.  Karamelize olana, kabuklanana ve ızgara ızgaralarından çıkana kadar 1 ila 2 dakika, yüzü aşağı bakacak şekilde kızartın. İşlemi diğer taraflarda tekrarlayın.

Dış kenarları kızardıktan sonra köfteleri (Grilled Meatball) alevsiz/endirekt pişirme alanına alıp kapağını kapatın. İç sıcaklık 165 dereceye ulaşana kadar köfteleri 15-20 dakika daha pişirin.

Tavsiyeler

Dilerseniz ızgara köftelerinizde sadece dana eti kullanabilirsiniz, ancak ikinci bir et ilavesi ile daha lezzetli hale gelirler.
Köftelerin kuru olmaması için pişme süresine dikkat edin. 

İlginizi çekebilecek diğer tarifler:

 

Loading...